02.05.2024

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Başvuruları Başladı

ÖRGÜN EĞİTİMLE BİRLİKTE HAFIZLIK PROJESİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

➔    Örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi ile 5.sınıfa kayıt yaptıracak kız ve erkek öğrencilerimiz hafızlık eğitimlerinin yanı sıra imam-hatip ortaokulunda sene kaybı yaşamadan örgün eğitimlerine devam edebilmektedirler.

➔    Öğrencilerimiz iki yıl içerisinde hafızlıklarını tamamlayıp, 8. sınıfta LGS'ye yoğun şekilde hazırlanabilmektedirler.

➔    6. sınıfta okula ara veren öğrencilerimiz Kur’an kurslarımızda temel derslerden eğitim desteği alabilmektedirler.

➔    Öğrencilerimiz akademik eğitimleri ile beraber futbol, basketbol, piknik, tarihi ve kültürel mekanlara geziler gibi sosyal ve kültürel etkinliklere katılabilmektedirler.

➔    Hafızlık Hazırlık Eğitimi Projesine hak kazanan öğrenciler istekleri doğrultusunda gündüzlü veya yatılı kalma tercihine sahiptirler.

➔    Başvuru Tarihleri: Başvurular 01 Mayıs 2024 ile 22 Mayıs 2024 tarihleri arasında http://kutahya.meb.gov.tr/hafizlikbasvuru/ adresinden yapılacaktır.

➔     Yazılı Sınav ve Tarihi: Yazılı sınav, Şule Mete Tetik İmam-Hatip Ortaokulunda 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Saat 10:30'da test usulü yapılacak olup, adaylara 4. sınıf müfredatından sorular sorulacaktır.

➔     Okul Tercihleri:
Erkek öğrenciler için;
Okul: Kütahya Anadolu İmam-Hatip Lisesi
Kurs: Emir Sultan Kur’an Kursu

Kız öğrenciler için;
Okul: Şule Mete Tetik İmam-Hatip Ortaokulu
Kurs: Fuatpaşa Kur’an Kursu

Okul: Akşemsettin Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi
Kurs: Hesna Köksal Hayme Hatun Kur’an Kursu