14.04.2023

Çocuklara Özel Ramazan Şenliği Düzenlendi

Müftülüğümüzce 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik ramazan şenliği yapıldı.

Müftülüğümüzce Kütahya il genelindeki 4-6 yaş Kur’an Kurslarında öğrenim gören öğrencilere yönelik ramazan şenliği düzenlendi.

Müftülüğümüz konferans salonunda düzenlenen şenliğe İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kur’an Kursu Öğreticileri, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

İl Gençlik Koordinatörü Fatih Eryılmaz'ın sunuculuğunu yaptığı program, Kütahya Ulu Camii Müezzin Kayyımı Beyti Haylaz’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Demirtaş; " Ramazan ayının bir medeniyet ve kültür ayı olduğunu belirterek bu ayda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hem sevinmesi hem de kültürümüzle buluşması gerekiyor. Kültür ve medeniyetimizin bu tür etkinliklerle çocuklarımıza miras bırakılması gerekmektedir. Ramazan ayında tüm kurslarımızda, çocuklar için Ramazan ayı köşesi hazırlandı, etkinlikler yapıldı. Etkinlik yapamayan kurslarımızdaki çocuklar için burada bu şenliği düzenledik.” dedi.

Ramazan davulcusunun sahneye çıkarak çocuklara maniler okumasının ardından, sahneye Hacivat ve Karagöz ekibi çıktı. Geleneksel Türk Tiyatrosu ekibi gerek kostüm, gerekse içeriği zengin sunumları ile çocukların yüzünü güldürdü. Hacivat-Karagöz oyunundan sonra çocuklar, hatıra fotoğrafı çektirmek için sahneye koştu.

Yaklaşık 600 kişinin katıldığı şenliğin sonunda çocuklara pamuk şeker ikramı yapıldı.