04.04.2023

İyilik Sofrasında Buluşuldu

İlimizde Diyanet ve Vakıf hizmetlerine nakdi ve ayni destekte bulunan hayırseverlerimiz ile hayra öncülük eden hocalarımız ile iftar sofrasında buluşuldu..

Ramazan ve Zekat İyilik Buluşmaları kapsamında düzenlenen programa Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, DİB Yabancı Dil ve Lehçelerde Dini Yayınlar Daire Başkanı Yunus Yüksel , İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, TDV Kütahya Şubesi Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Hayırseverler, Hayra öncülük eden din görevlileri katıldı.

Şube Müdürü İsmail Üstün'ün sunduğu program Takvacılar Camii imam-hatibi Mehmet Güngör'ün Zekat ayetlerinden oluşan aşr-ı Şerif tilaveti ile başladı. Ardından TDV faaliyetleri ile ilgili sunum ilgi ile izlendi.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Zekat hizmetleri ve Kütahya'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daire Başkanı Yunus Yüksel, Diyanet ve Vakıf hizmetleri ile ilgili başta deprem bölgesi olmak üzere verilen hizmetler ile dünyada bakanlıkça yapılan hizmetler konusunda bilgi veren bir sunumda bulundu. Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, yapılan hayır hizmetleri için hayırseverlere teşekkürü içeren bir konuşma yaptı.

Müftülük Külliyesinde gerçekleşen programın ilk bölümü Diyanet Gençlik Merkezinde, İftar Bölümü Konferans Salonu Yemekhanesinde, Namaz Bölümü Musab bin Umeyr Camii'nde ve Çay Sohbeti Gençlik Merkezinde gerçekleşti.

Manevi hissiyatı yüksek bu güzel program için Müftülük ve Vakıf ekibine teşekkür ediyoruz.