T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kütahya Müftülüğü

25.11.2016

Hacı Yusuf GÜL 2014-2016

05.05.1954 Tarihinde Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Duralidayılı köyünde doğdu. İlkokulu 1965 yılında köyünde, İmam-Hatip Okulunu 1975 yılında Kayseri’de bitirdi. İlk görevine 1975 yılında Bursa Merkez Abdal Camiinde İmam-Hatip olarak başladı.

1980 Yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsü' nden mezun oldu. 1982 Yılında Burdur ili Gölhisar İlçe Müftülüğüne Stajyer müftü olarak atandı. Kısa dönem vatanî görevini ifa etmek üzere 01.03.1983 tarihinde görevinden ayrıldı 01.07.1983 tarihinde asker dönüşü tekrar aynı görevine başladı. 1984 Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Eğitim Merkezi Müdürlüğü' nün açmış olduğu 9 ay süreli Yabancı dil (Fransızca) kursuna katıldı. Bu dokuz aylık sürede Cuma günleri “Ankara Emniyet Sarayı Mescidi' nde vaaz etti, Cuma namazlarını kıldırdı. Aynı yıl Ramazan ayı görevlisi olarak Hollanda’nın Ablasserdam şehrine gitti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açmış olduğu yurtdışı sınavını kazanarak 1985-1989 Yılları arasında yine Hollanda Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği nezdinde Haarlem şehrine din Görevlisi olarak gönderildi.

Yurtdışı dönüşü 07.11.1989 tarihinde Çankırı İli Ilgaz İlçe Müftülüğü görevine atandı. 01.09.1995 Tarihinde Tekirdağ İli Çorlu; 03.10.2002 tarihinde de İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Müftülüğüne naklen atandı. 31.12.2009 tarihinde Malatya da İl Müftüsü oldu. Kütahya İl Müftülüğüne atanan ve 05.05.2014 tarihinde göreve başlayan Hacı Yusuf GÜL; evli, üç çocuk babası, altı torun dedesi olup Arapça, Fransızca ve Hollandaca bilmektedir.

25.11.2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Vaizi olarak Ankara' ya tayin oldu.