T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kütahya Müftülüğü

29.04.2016

İbrahim DEĞİRMENCİ 1972-1973

1930 yılında Denizli’nin Çal İlçesi Selcen Köyü’nde doğdu. 1944 yılında İlkokulu bitirdi. 1946 yılında Denizli Kur’an Kursu’ndan, 1949 yılında İstanbul Nuriosmaniye Kur’an Kursu’ndan mezun oldu. İlk göreve 1949 yılında İstanbul Mahmudpaşa Camii’nde Müezzin-Kayyım olarak göreve başlamıştı
1950 yılında Mısır’a giderek Ezher Üniversitesinin Orta, Lise ve Şeriat Fakültesini bitirerek 1962 yılında Türkiye’ye dönmüş, askerlik görevini ifa ettikten sonra da 1964 yılında Irak’a giderek Bağdat’ta İlahiyat ve Edebiyat Fakültesini bitirmiştir
 
14.12.1965 tarihinde Denizli Müftü Yardımcılığına, 28.03.21966’da da Uşak İl Müftülüğüne, 31.12.1966’da Denizli Müftülüğüne atanarak bu görevini 25.08.1972 tarihine kadar sürdürdü. 31.08.1972 tarihinde Kütahya Müftülüğüne, 13.12.1972’de İzmir Merkez Vaizliğine tayin edilmiştir. 01.09.1985’den beri de İzmir Karşıyaka İlçesinde Vaizliğine atanarak burada 18 yıl görev yaptı. Daha sonra Aydın Karacasu Müftülüğüne tayin olan İbrahim DEĞİRMENCİ’nin Ramazan ve Oruç, İslam’da Eğitim ve Öğretim, İslam Ahlakından Pırıltılar ve 1001 Fetva adında 4 kitap ve çeşitli gazete ve dergilerde , aynı zamanda TRT’de Din-i ve Ahlaki Makaleleri yayınlanmıştır.