T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kütahya Müftülüğü

29.04.2016

Nurullah SOYAK 1968-1972

1939 yılında Kayseri’de doğdu. İlkokulu ve İmam-Hatip Okulu’nu Kayseri'de tamamladı. 1964 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi.

İlk görevine Ankara Altındağ İlçe Müftüsü olarak 16.10.1964 tarihinde başladı. 1966 yılında Ankara İl Vaizliğine tayin oldu. 30.03.1966-30.03.1968 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etti.

Asker dönüşü Gaziantep İl Vaizliğine, 30.09.1968 tarihinde Kütahya, 09.08.1972 tarihinde Eskişehir, 28.02.1979 tarihinde Balıkesir İl Müftülüğüne, 1981 yılında Kayseri İl Vaizliğine, 09.02.1990 tarihinde Kayseri Kocasinan,  30.10.1995 tarihinde Ankara Polatlı İlçe Müftülüğüne, 05.10.1998 tarihinde de Ardahan İl Müftülüğüne atandı. Ardahan İl Müftüsü iken 15.01.1999 tarihinde emekli oldu.