07.02.2024

TEKNOFEST 2024

                                                         TEKNOFEST 2024
TEKNOFEST ilk defa düzenlendiği yıldan bugüne kadar yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi ağırlayarak 6 yılda 9 festival gerçekleştirdi. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve Teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle düzenlenen festival, 2018, 2019 ve 2021 yıllarında İstanbul, 2020 yılında Gaziantep, 2022' de ise Samsun ve Azerbaycan'ın başkenti Bakü' de düzenlendi.
2024 yılında onuncusu gerçekleşecek olan TEKNOFEST, Adana'da düzenlenecek şekilde planlamalarına başladı. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı Türkiye tarihinin en büyük ödüllü yarışmalarına Kablosuz Haberleşme, Blok Zincir, Hava Savunma Sistem Teknolojileri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları da eklenerek 46 ana kategori ve 117 alt kategoride teknoloji yarışmaları düzenlenecektir. "TEKNOFEST ile Gelecek Sensin” mottosu ile düzenlenen prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyecek teknoloji tutkunu gençlere 25 milyon TL ödül ve 50 milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacaktır. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecektir.
Teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artıran ve Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen festivalin tarihi ilerleyen günlerde açıklanacaktır.