16.05.2017

İmam Hatip Ortakulları Hafızlık Sınıfı Projesi

Kütahya'da, İmam Hatip Ortaokullarında hafızlık yapmak isteyen kız ve erkek öğrenciler için hafızlık sınıfları açılacak.

İl Müftülüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle İmam Hatip Ortaokullarında 4. sınıftan mezun olan öğrencileri kapsayan projeyle öğrenciler, örgün eğitimle beraber hafızlık eğitimi alabilecek.

Kız ve erkek öğrenciler için iki farklı İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde açılacak sınıflarda eğitim verilecek.

Hafızlık sınıfını seçen öğrenciler, 2 saat zorunlu 7 saat seçmeli olmak üzere 9 saat Kur'an-ı Kerim dersi alabilecek.

Başvurular 18 Mayıs 2017 Perşembe günü sona eriyor.

Temmuz ayında ön hazırlık aşaması ile başlayacak projeye başvurular, 18 Mayıs 2017 Perşembe gününe kadar ilkokul müdürlüklerinden yapılacak.

Seçme Sınavı Tarihi 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılacak.

20 Mayıs 2017 Cumartesi günü Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu'nda yapılacak seçme sınavında 4. sınıf müfredatından sorulacak sorularla projeye katılmaya hak kazanan öğrenciler belirlenecek.

Hafızlık sınıfı uygulaması ile hem hafızlık yapıp, hem de okullarına devam edecek öğrenciler için destekleme ve yetiştirme kursları ile akademik gelişimleri desteklenecek.

Uygulama kız öğrenciler için Şule Mete İmam Hatip Ortaokulu ve Fuat Paşa Kur'an Kursu'nda, erkek öğrenciler için ise Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu ve Emir Sultan Kur'an Kursu'nda yapılacak.

Detaylı bilgi için Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu telefonu: 0 274 212 22 14